Warsztat ustawień systemowych i pracy z rodem 20-23.10.2023

Szkolenia i warsztaty

WARSZTAT USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH I PRACY Z RODEM
20-23 października 2023, Targoszów (Beskid Mały)

Opis warsztatu
Ustawienia systemowe określane także mianem ustawień rodzinnych to jedna z najskuteczniejszych (zdaniem autora tego opisu, po prostu najskuteczniejsza) metod terapeutycznych. Warsztat, który Państwu proponujemy zawiera „maksymalną dopuszczalną dawkę” ustawień systemowych, pracy z polem i rodem możliwą w tak krótkim czasie.    Nasza praca będzie dotyczyła fundamentalnych obszarów:

  • zdrowia fizycznego
  • samopoczucia, nastroju, siły psychicznej 
  • pracy i powodzenia finansowego
  • związków i relacji partnerskich

Podstawą pracy będą grupowe ustawienia systemowe. Umożliwiają one dotarcie do przyczyn problemów psychologicznych, blokad życiowych i zawodowych, problemów zdrowotnych poprzez eksplorację tego, co określamy jako pole systemu (przede wszystkim systemu rodzinnego). Pole to składa się z istotnych zdarzeń, ważnych relacji, traum i bólu psychicznego, który dotykał naszych przodków. Czynniki te oddziałują także na nas, wywołując najróżniejsze objawy, od poczucia niskiej wartości, poprzez lęki i zahamowania, aż po choroby fizyczne.

Ustawienia systemowe pozwalają nie tylko rozpoznać, co na nas działa, ale także zamienić negatywne wpływy na siłę, jaka popłynie do nas z przeszłości.   
Pole informacyjne  (zwane w ustawieniach systemowych wiedzącym polem) jest wykorzystywane przez wiele metod terapeutycznych i paraterapeutycznych (wśród tych ostatnich chociażby przez wróżki i wróżów), jednak ustawienia systemowe dodają do tego jeszcze jeden, najważniejszy element. Elementem tym są tak zwane porządki miłości, a więc prawa, które kierują systemem rodzinnym a przez to i naszym życiem. To właśnie uwzględnienie tych „dynamik” powoduje, że skutki ustawień systemowych są na ogół znacznie wyraźniejsze i trwalsze od skutków oddziaływania innych metod, które korzystają z wiedzącego pola. 
Na warsztacie będziemy pracować z tym co fundamentalne. Jak bowiem pokazuje praktyka i skutki ustawień metoda ta dociera do tego, co w naszym życiu najważniejsze. Tym czymś są nasze wielopokoleniowe korzenie. To dlatego pierwotne religie ludzkości były zawsze oparte na jednym filarze – na czci dla przodków. Dzisiaj już wiemy to, czego nie mogły w pełni zrozumieć pokolenia religioznawców i antropologów: cześć ta nie wynikała z jakiś błędnych i „prymitywnych” koncepcji dotyczących świata, lecz realnego odkrycia jakiego dokonały pierwotne ludy. Odkrycie to sprowadzało się do tego, że potomkowie – ich los, powodzenie i zdrowie – są zupełnie zależni od tego, co działo się w poprzednich pokoleniach. 
Oprócz pełnych ustawień, będziemy także pracować metodą ćwiczeń – indywidualnych, w parach, w grupie – które z jednej strony będą miały charakter „diagnostyczny”, czyli pozwolą uczestnikowi zidentyfikować swoje problemowe zagadnienia, a z drugiej, będą utrwalać i pogłębiać osiągnięte efekty. Poprzez stworzone przez prowadzącego warsztat ćwiczenia będziemy wzmacniać swój związek z rodem oraz otrzymywane stamtąd wsparcie.
Istnieje jeszcze jeden podstawowy dla naszego życia czynnik. Są nim okoliczności ciąży naszej matki i naszego porodu. Za sprawą istnienia nieświadomej pamięci oraz pola informacyjnego zdarzenia okołoporodowe są stale obecne w naszym życiu. Zadziwiające jest to, jak wielkiej liczby ludzi dotyczy jakiś rodzaj traumy narodzin. Trauma ta skutkuje czymś, co można określić jako nieprzyjęcie swojego życia, a to z kolei odgradza nas od zdrowia i powodzenia. Tu także ustawienia są najlepszym rozwiązaniem, umożliwiając dopełnienie narodzin, połączenia się z Życiem.
Prowadzenie: Damian Janus, psycholog kliniczny i psychoonkolog, filozof, religioznawca, autor m.in. książki „Ustawienia systemowe Berta Hellingera. Przełom w psychoterapii i wiedzy o człowieku”.  

Termin:
20-23 października 2023

Miejsce:
Ośrodek Mandala położony we wsi Targoszów, w  Beskidzie Małym
strona internetowa ośrodka: https://www.mandala.beskidy.pl/

     
Cena:
1700 zł - cena obejmuje: 
- udział w warsztacie
- noclegi i wyżywienie 
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 400 zł. W przypadku rezygnacji z udziału w warsztacie zadatek nie podlega zwrotowi.
Wpłat zadatku (400 zł) prosimy dokonywać na konto nr: 44 1140 2004 0000 3002 7773 5112 (Rozwiązania Systemowe). Pozostałą część kwoty (1300 zł) prosimy zapłacić gotówką w dniu rozpoczęcia warsztatu.

Informacje organizacyjne:
- harmonogram:
  - piątek: przyjazd i zakwaterowanie od godz. 14.30; rozpoczęcie warsztatu - godz. 16.00 - ustalenia organizacyjne, zapoznanie się z oczekiwaniami uczestników, praca otwierająca
  - sobota, niedziela: warsztat od godz. 10.00 - praca ustawieniowa i ćwiczenia
  - poniedziałek: warsztat od godz. 10.00 - ostatnie ustawienia (w razie potrzeby) i ćwiczenia domykające; kończymy obiadem o godz. 14.00
- prosimy o zabranie ręczników i obuwia zmiennego (po ośrodku chodzi się boso lub w miękkim obuwiu)
- zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-, 4- i 7-osobowych (każdy pokój ma swoją łazienkę na korytarzu)
- wyżywienie: wegetariańskie / wegańskie / ajurwedyjskie: 2 posiłki (śniadanie i obiadokolacja, natomiast w dzień przyjazdu kolacja, w dzień wyjazdu śniadanie i obiad)
- wszelkie nietolerancje żywieniowe powinny być zgłoszone min. na 5 dni przed przyjazdem
- dla gości dostępny jest też aneks kuchenny z lodówką, czajnikiem elektrycznym, małą kuchenką oraz kawa i herbata
- przy ośrodku znajduje się duży parking w cenie pobytu
- ośrodek posiada saunę zewnętrzną wraz z balią (korzystanie z sauny wiąże się z dodatkową opłatą; goście proszeni są o zabranie ze sobą swoich szlafroków lub dodatkowych ręczników)

Zgłoszenia udziału:

Zgłoszenia udziału oraz wszelkie pytania związane z warsztatem prosimy kierować telefonicznie lub mailowo:
telefon: 693 671 519
e-mail: rozwiazaniasystemowe@gmail.com